Kampa Pro 4 Petek Temizleme Makinesi

Merhaba sayın okuyucularım, bugün sizlere Kampa Pro 4 petek temizleme makinesi, ısıtıcı, rezistanslı ve çift yönlü modeli anlatacağız. Bir önceki makalemizde Pro-3 Çift Yönlü Petek Temizleme Makinesi ve Pro-2 Rezistanslı Petek Temizleme Makinesi modelimizi anlaşmıştık.

Bu makinayı Pro-3 ve pro-2 modelinin birleşimi gibi düşünebilirsiniz.

Hem çift yönlü hemde ısıtıcı rezistans özelliği ile üst seviyede bir temizlik yapmanızı sağlayacak.

Diğer makinalarla ortak özelliklerini kısaca özetleyecek olursak

-Makinamızın son derece şık bir görünümü vardır, temizliğe gittiğiniz yerlerde profesyonel bir imaj bırakırsınız,

19 kg ağırlığı bulunmaktadır ve kimyasala dayanıklı olarak komple polietilen plastik gövdeden üretilmiştir. Gövdenin et kalınlığı yarım santimetredir düşme ve çarplamarda kırılma çatlama gibi sorunlar yaşamazsınız.

-Üst kapak kısmı 22 santimetre genişliğindedir, modern görünümlü şık bir kapak kullanılmıştır ve kilit sistemi mevcuttur.

-Kapağın altında sepet filtresi bulunmaktadır çok pratik bir şekilde çıkartılıp temizlenebilir ayrıcı makine çalışırken kapağı açıp kirliliği kontrol edebilirsiniz.

-Makinanın ön tarafında termometre sıcaklık göstergesi bulunmaktadır, sıcak su ile temizlik yaparken suyun sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Termometre makine üzerine gömme bir şekilde monte edilmiştir makinanın düşme yâda darbe alma durumunda zarar görmez.

-Evet makinanın arka kısmına gelecek olursak, start-stop açma kapama düğmesi su geçirmez ışıklı düğme ile birlikte ısıtıcı rezasdans için bir düğme daha bulunmaktadır. Az sonra ısıtıcı rezistansın özelliklerine değineceğim.

-Tuşların yanında basınç göstergesi manometre makinanın kaç barda çalıştığını gösterir buradan sistemde tıkanıklık olup olmadığını tespit edebiliriz.

Normal bir dairede basınç göstergesi 1,5-2 bar arasındadır. Merkezi sistemlerde borular dar olduğu için basınç değeri artabilir. Makine bar basıncını kendisi otomatik olarak ayarlar. Tıkanıklık durumunda max. 4 bara kadar çıkabilir

-Makine çalışırken ne kadar düşük basınçta çalışırsa o kadar iyi temizlik yapacaktır birazdan bu konuya da değineceğiz.

-Alt kısımda ise makinanın gidiş ve dönüş bağlantı kısımları bulunmaktadır.

Çift yön vanası, sistem içerisinde dönen suyun akış yönünü terse çevirerek daha detaylı bir temizlik yapılmasını sağlamaktadır.

Makine çalışırken vanayı çevirdiğimizde suyun akışı bir anda terse döndüğü için, peteklerin içini karıştırır, bir noktada biriken kirlilik varsa dağıtır ve daha fazla kireç ve tortu sökülmesini sağlar. Tek yönlü makinalara göre %26 oranında daha iyi bir temizlik yapmaktadır.

Kampa Pro4 Petek Temizleme Makinesi Ekipmanları

-Makine hortumlarına bakalım, makinamızla birlikte 3 adet hortum gelmektedir 2 adet 2,5 metrelik radyatör bağlantı hortumu 1 adet 3 metrelik tahliye hortumu.

-Hortum uçlarında kulaklı oynar başlıklı rekor kullanılmaktadır bu sayede anahtar kullanmaya gerek olmadan hortumları elle söküp takabiliyoruz.

– Makinanın en alt kısmında ise temizlik bittiğinde makinenin içindeki sıvıyı boşaltmak için tahliye vanası bulunmaktadır

-Makinamızın en önemli parçası olan pompa kısmına makinamızda 0,60 kw 0,80 hp gücünde plastik gövdeli jet pompa kullanılır. Bu pompa 4 bar basınç yapabilir ve 60 litre /dakika sıvı aktarabilir. Motor bakır sargılıdır. Aynı zamanda termik korumalıdır makinamız için özel üretilmiş bir motordur.

Kampa Pro 4 Petek temizleme makinesinde kullanılan pompanın plastik gövdeli olmasının sebebi temizlik yaparken içerisinden geçecek olan kimyasal ve tortuların pompa kısmını aşındırmaması içindir.

Çünkü kimyasal ve tortular metal gövdeli motorları aşındırarak basıncının ve debisinin düşmesine ya da arıza yapmasına sebep olurlar, bu şekilde arızalar yaşamadan müşterilerimiz makinaları uzun yıllar kullanabilsin diye plastik gövdeli olarak üretiyoruz ve makinamıza o kadar güveniyoruz ki motor yanması da dahil olmak üzere makinalarımıza 2 yıl tam garanti veriyoruz.

Kampa Petek temizleme makinalarında 4 farklı model bulunmaktadır. Kampa Pro-4 Çift Yönlü Isıtıcı Rezistanslı Petek Temizleme Makinası ise 4 bar basınca sahip çift yönlü Isıtıcı Rezistanslı tesisat temizleme yapabilen bir makinadır. Aynı zamanda 60 litre dakika su debisi bulunmaktadır.

Bu ne anlama gelir?

4 bar basınç demek dikeyde sıvıyı 40 metre yüksekliğe taşıyabilecek bir güç demektir. Buda petek temizleme makinesi kombi temizliğinden başlayarak normal dairelerin temizliğini, yerden ısıtma sistemlerinin temizliğini ve hatta dublex, triblex ve villa tarzı büyük mekanların da temizliğini yapabilecek güçte bir makine demektir.

Aynı zamanda bu makine ile oto radyatör temizliği, boyler ve chiller temizliği yapmanız mümkündür. Motorun su basıncı temizleyeceğiniz tesisatta sıvıyı hızlı bir şekilde sirkülasyon yapabilecek ve zorlanmadan çevirebilecek güçtedir.

Kampa Pro 4 Petek Temizleme Makinesi Rezistanslı

-Kampa Pro 4 Petek temizleme makinalarında ısıtıcı rezistans özelliğinin amacı suyu ısıtmak değil suyun soğumasını engellemektir. Sistem temizliği yaparken kimyasalların etkinliğini artırmak ve kireç tortunun yumuşaması için temizliğe başlamadan önce kombiyi açar ve tesisattaki suyu ısıtırız ortalama 40 -50 derece civarında sonrasında temizliğe başladığımız anda kombiyi kapatmamız gerektiği için su sirkülasyon yaptıkça soğumaya başlayacaktır.

İşte bu noktada suyun soğumasını önlemek için rezistans kullanılır. Kampa Pro 4 modelinde 2000 Watt ısıtıcı rezistans bulunmaktadır ayrıca rezistans susuz çalışamaya karşı korumalıdır.

Bu koruma sayesinde depo susuz kaldığında ya da su miktarı yeterli olmadığında makine kendini korumaya alacak ve rezistans özelliğini devre dışı bırakacaktır. Koruma sayesinde makinanız yanmaz uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Petek temizleme makinası az önce anlattığımız gibi Kampa pro 4 çift yönlü olması temizlik verimliliğinizi %26 oranında arttırır. Sistem temizliğinde önemli olan içerideki pis suyu tahliye etmek değil boruların ve peteklerin alt kısmında biriken bakteri, çamur, kireç gibi maddelerin oluşturduğu kabuklanmayı sökebilmektir.

Suyun akış yönünü tersine çevirdiğinizde içeride önce bir çalkama etkisi yaratılır. Alttan verilen su kabuklaşmış tortuyu havaya kaldırır. Suyun yönünü tekrar çevirdiğinizde ise havaya kalkan tortuya süpürme etkisi yaratacaktır.

Aynı zamanda ulaşılması zor köşelerde basınç ve debi ile birlikte su ulaşacak, köşelerin de temizliği sağlanacaktır.

Kampa pro 4, kombi temizliğinde 2 bar basınç bile yeterlidir çünkü uzun bir tesisat yoktur, arada sadece kombi içerisinde suyu sirkülasyon yaptırır. Basıncın 4-5 bar olması da kombi içinde tıkanıklık yoksa basınç yükselmeyeceği için herhangi bir zarara yol açmaz.

Kampa pro 4, petek ve yerden ısıtma temizliğinde ise basınç ın 3 ve 5 bar aralığında olmalıdır. Çok düşük olduğunda tesisatta su yine dönecektir. Fakat kimyasal ile sökülen tortuyu makine dışarıya atacak güce erişemeyecektir. Makine maksimum basıncında çalıştığında, yine su debisi düşecektir, aynı şekilde tortuyu dışarı atacak basınç ve debi oluşmayacaktır.

Bu yüzden basınç ve debinin orantılı olması önemlidir. Dairede temizlik yaparken makine ortalama 2 bar da çalışır yani alacağınız petek temizleme makinesinin 2 bar basınçtaki debisinin 30 litre dakikanın altında olmaması gerekmektedir.

Özetleyecek olursak Kampa pro 4 petek temizleme makinalarında basınç ve debi tek başına hiçbir işe yaramayacaktır, ikisinin orantılı olması gerekmektedir. Önemli olan makinanın uygun basınç ta bol su ile petekler içerisinde süpürme etkisi oluşturarak kirliliği dışarı taşımasıdır.

Makinalarda 8-10 bar gibi yüksek basınçlar zararlıdır sistemde tıkanıklık olması durumunda sistemi patlatabilir ya da petekleri şişirebilir.

Kampa pro 4 ve diğer petek temizleme makinalarına  Kampa web sitesi den ulaşabilir, 444 5 622 numaralı Çağrı merkezimizden bize ulaşarak ürünler hakkında bilgi, destek, sikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Yine sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarsanız buradan memnuniyetle cevaplayagız.

Ustalarımızın temizlik sırasında çekilmiş fotoğraflarına ulaşmak için www.petektemizlememakinesi.com u ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca;

Kombi temizliği,

Petek temizliği,

Merkezi sistem temizliği,

Yerden Isıtma sistem temizliği için makalelerimizden faydalanabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu