Güneş Enerjisi Suyu Neden Az Akıyor? 2024

Özellikle güneş enerjisi suyu neden az akıyor, soğuk suya göre daha az gelir ise. Genellikle yaz aylarında çeşmeyi açtığımızda ya da duş alırken suyun azaldığını hissederiz. Sürprizle karşılaşmamak için okuyun.

Güneş enerjisi sıcak su az akıyor, güneş enerjisi suyu az akıyor, güneş enerjisinden su az akıyor, güneş enerjisi su az akıyor, güneş enerjisinden sıcak su az akıyor problemleri oldukça can sıkıcı olabilir. Duş musluğunun altında bir türlü istediğimiz ideal sıcaklığı tutturamayabiliriz.

Güneş enerjisi suyu neden az akıyor veya su ya çok sıcak akar ya da soğuk. En alt katta oturuyor ve sisteminiz üst katta yer alıyor ise şebeke basıncı yetersiz kalır, güneş enerjisi tazyik sorunu ve soğuk duş başlar.

Bulaşık yıkarken güneş enerjisinin suyu az akıyor olup ip gibi akan suyla istediğimiz kolaylıkta durulama yapamayabiliriz. Yada gün ısıdan sıcak su neden az gelir sorusunun sonucu çamaşır makinalarımıza yeterince su gelmediğinden makinaların çalışmadığını gözlemleriz.

Güneş Enerjisi Suyu Az Akıyor

Peki bu durumun asıl kaynağı nedir, nasıl çözülebilir?

Genellikle güneş enerjisinden gelen sıcak sular, yer altı suları depo ya da tanklarda muhafaza edildiğinden şebeke suyu kadar basınçlı değildir.

Dolayısıyla bu sular yeterince basınca sahip olmadığından musluklardan az az ya da kesik kesik akar. Güneş enerjisi suyu neden az akıyor, çözümü ise hidrofor.

Sıcak Su Hidroforu Nedir?

Güneş enerjisinden gelen sıcak su, soğuk su basıncına yenik düştüğü için soğuk su ve sıcak su istenilen oranda birbirine karışmaz.

Çeşmeden suyu ılıklaştırmak istediğinizde gelen su ya çok sıcak ya da çok soğuk olur. Güneş enerjisi basınç sorununu çözmek amcaıyla sıcak su basıncını arttırmak için sıcak su hattı ile tesisat arasına bağlanan pompalara sıcak su hidroforu denir.

Güneş enerjisi sıcak su hidroforu yada mini hidrofor olarak da anılırlar. Güneş enerji pompaları, pompamatlar sıcak suda kullanıldıkları için sıcak suya dayanıklı olarak üretilir.

Sıcak Su Hidrofor Pompası Modelleri

Sıcak su hidrofor pompası modelleri oldukça çeşitlidir. Küçük tek duşluk alanlardan büyük binaların sıcak suyunu basınçlandırabilecek kapasiteye kadar çeşitli pompamatlar mevcuttur.

Pompamatlar otomatik olarak çalışırlar su kullanımı başladığında devreye girer, su kapatıldığında otomatik olarak dururlar.

Pompamatlar otamatik ve manuel modu mevcuttur istenilen durumlarda manuel olarak da çalıştırılabilir.

Sıcak su hidroforu almak için tıklayın.

Çözümü işte bu kadar basit.

Güneş enerjisinden gelen su az akıyor problemine çözüm olarak güneş enerjisinden gelen sıcak suyun basıncını arttırabilmek için hidrofor temin etmeniz gerekir. www.kampa.com.tr’den alacağınız tüm hidrofor çeşitleri kurulu bir halde gönderilir.

Alışveriş sonrası teknik destek ekibimizden alacağınız bilgilerle kolayca kurulumunu gerçekleştirir. Güneş enerjisi suyu neden az akıyor, az akan su sorununundan kurtulun.

Güneş Enerjisi Suyu Neden Az Akıyor Çözümü Hidrofor

Hidroforlar su basıncının yetersiz geldiği yerlerde suyun basınçlandırılmasında kullanılan otomatik pompalardır.

Güneş Enerjisi Susuz Kalırsa Ne Olur

Güneş enerjisi, susuz kaldığında verimliliği azalabilir ve hatta çalışmayı durdurabilir. Güneş panelleri, temiz ve kuru bir ortamda en iyi performansı gösterir. Ancak, toz, kir veya diğer kirleticilerin birikmesi, güneş panellerinin verimliliğini azaltabilir. Bu nedenle, güneş panellerinin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ndeki bir araştırma ekibi, güneş enerji santrallerinde toz sorununu azaltmak için susuz ve temassız bir sistem tasarladı.

Bu sistem, elektrostatik itme kullanarak toz parçacıklarının suya veya fırçalara ihtiyaç duymadan panel yüzeyinden ayrılmasını sağlar. Bu sistem sayesinde güneş panelleri daha temiz kalır ve daha fazla enerji üretebilir.

Güneş enerjisi sistemleri, suyun donma veya buzlanma gibi hava koşullarından etkilenme riski taşır. Özellikle soğuk iklimlerde, güneş enerjisi sistemlerinin donma sorunlarına karşı korunması önemlidir. Güneş enerjisi sistemlerinin tasarımında bu durum göz önünde bulundurulmalıdır .

Güneş Enerjisi Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Güneş enerjisi sistemlerinde tıkanıklık, borularda veya tanklarda biriken kireç ve tortu nedeniyle oluşabilir. Güneş enerjisinden sıcak su neden az gelir, güneş enerjisinden sıcak su gelmiyor, güneş enerjisinden su neden az gelir problemlerinin sebebi olan tıkanıklık sorununu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Vanaları kontrol edin: Sistemdeki vanaların kapalı olmadığından emin olun. Vanaları açarak suyun akışını sağlayın.
 2. Kireçlenme kontrolü: Sıcak su deposunun çıkışının kireçlenmeden dolayı tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer tıkalıysa, servis çağırmanız gerekebilir.
 3. Boru tıkanıklığı: Sistem yeni ise ve borular polipropilen boru ise, kaynak yerlerinde tıkanıklık olabilir. Bu durumda da servis çağırmanız gerekebilir.
 4. Kireç sökücü kullanımı: Güneş enerjisi sistemlerinde kireç sökücüler kullanarak tıkanıklığı gidermeyi deneyebilirsiniz. Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilen OK-102 kireç sökücü ürün, güneş enerjisi sistemlerinin borularında ve tankında biriken kireci kolayca sökmenizi sağlar.

Bu adımların yanı sıra, güneş enerjisi sistemlerinin temizliği ve bakımının düzenli olarak yapılması önemlidir.

Evlerde, dairelerde, binalarda, villa, site ve yüksek binalarda şebeke suyunun basınçlandırılmasında yada depodan alınan suyun şebekeye basınçlı bir şekilde gönderilmesini sağlarlar.

En Uygun Hidrofor Fiyatları

Hidrofor fiyatları büyüklüklerine ve özelliklerine göre değişir. Ev tipi hidrofor fiyatları ve paket hidroforlara kadar en ucuz hidrofor fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Güneş enerjisi suyu neden az akıyor şikayetinize uygun fiyatlı hidrofor çözümleri sunan sitemizi ziyaret edin.

 • Ev tipi hidrofor pompa fiyatları %20 ile %30 oranında,
 • Bahçe hidroforu fiyatları %15 ile %35 arasında
 • kampa.com.tr’de 4 mevsim indirimlidir.
Güneş Enerjisi Suyu Az Akıyor ise hidrofor düşünmelisiniz.

Hidrofor Kullanım Alanları

Hidroforlar, ev ve bahçelerde, müstakil evlerde, villalar gibi küçük alanlarda kullanıldığı gibi az ve çok katlı bina, apartman, okul, hastane, iş merkezi, alışveriş merkezi gibi büyük yapılarda da kullanılır.

Güneş Enerjisi Suyu Neden Az Akıyor

Suyun az akma sebebi ve bu problemi sürekli yaşıyor iseniz sessiz bir hidrofor satın alma zamanınız gelmiş demek.

Arzu basınç ve debiyi sürekli aynı oranda alabilmek ve konforlu su kullanımı için kullanılır.

Hidroforun uzun ömürlü olması ve sorunsuz kaliteli su verebilmesi için kullanılacak alana göre basınç ve debi hesabının iyi yapılması gerekir. Daha fazla hidrofor konusunda bilgi için tıklayınız.

 • Küçük ve müstakil dairelerde; küçük ev tipi hidrofor,
 • Az katlı az dairelerde; ev tipi hidrofor,
 • Bahçe sulama işlemlerinde; bahçe sulama hidroforu,
 • Güneş enerjisi sıcak suyunu basınçlandırmada; sıcak su hidroforu,
 • Tekne, Karavanlar için özel üretilen Tekne, Yat, Karavan Hidroforu Pompası,
 • Apartman, hastahane, okul gibi büyük alanlar içinde Hidrofor Grupları, kullanılır.

Ev tipi Hidrofor Nedir?

Yer altından temin edilerek depolarda biriktirilen sular yada yüksek katlı binalarda şebeke suyunun basıncının yetersiz kaldığı durumlarda suyu basınçlandırmak için kullanılan hidrofora ev tipi hidrofor denir.

Bu hidroforlarla su basınçlandırılarak musluktan az yada kesik kesik akma sorunları yaşamazsınız. Eğer güneş enerjisi suyu neden az akıyor şikayetiniz var ise ev tipi hidrofor en ideal seçim olur. Musluktan su az akıyor bilgilendirici yazısını okumak için tıklayınız.

Hidrofor musluğu açtığınızda çalışır, kapattığınızda kapanır. Pompaları hidrofora çevrilmek için genleşme tankı yada hidromat kullanılır.

Hidrofor sisteminin sağlıklı çalışması için çekvalf hakkında bilgi almak için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu