Sanayi Tipi Vantilatörler

İşletmeniz Sanayi Tipi Vantilatörle Ferah 2022

Vantilatör sanayi tipi, havayı dalgalandırır, esinti ve serinlik sağlar. Ev tipi ve endüstride kullanılan sanayi tipi vantilatör ile sıcak aylarda serinlemek hakkında tüm detaylar.

Sanayi tipi vantilatörlerin uzun ömürlü olması kullanım alanlarının ve vantilatörlerin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri yerine getirmeye bağlı. Açık alan sanayi tipi vantilatör modelleri kafe, dış mekanlarda kullanılırken, endüstride duvara monte veya su buharlı vantilatör modellerin tercih edildiği görülür.

İş yerlerinde tercih edilen vantilatörlerini ev içinde kullanmak isteyenler uygun sanayi tipi vantilatörün ayaklı tipi tavan vantilatörü seçebilir. Kullanılacak alanın özelliklerine dikkat edilmeli, bir çok farklı ürün arasında yerini en iyi serinleten model tercih edilmeli


Özellikle yaz aylarında kullanılan endüstriyel vantilatörler normal vantilatörlerden daha büyük olmaları sebebiyle sanayi tipi vantilatör olarak da anılmaktadırlar. Büyük fabrikaların, kafeteryaların, kısaca işletmeler için özel olarak hazırlanan sanayi tipi fanlar hakkında bu bloğumuzda merak ettiklerinize yer vereceğiz.

İşletmenizi ferah ve serin tutan sanayi tipi vantilatör
İşletmeniz Sanayi Tipi Vantilatörle Ferah 2022 9
Su buharlı sanayi tipi vantilatör kullanımı

Endüstriyel vantilatör fiyatları da çok hesaplıdır ve ayaklı vantilatör, duvar tipi vantilatör, tavan tipi vantilatör ve endüstriyel su buharlı vantilatör gibi çeşitleri mevcuttur. Bu vantilatörler geniş alanlarda yani işyerleri, fabrikalar, lokantalar, kafeler vb. alanlarda sıkça kullanılır.

Sanayi tipi vantilatör modelleri

Sanayi Tipi Vantilatör Klimadan Daha Uygun Fiyatlı

Vantilatörler, bir klima sistemi değildir. Klima havayı soğuturken vantilatörler havayı dalgalandırarak serinletir.

Vantilatörler klimaya göre daha ucuz ve çalıştırmaları daha kolay ürünler olduğu için daha çok tercih sebebidir. Ortam içerisindeki hava hızını arttırarak serinlik hissi verir.

Ortam sıcaklığını homojen hale getirerek içinde yaşanılan ortamın ısı konforunu ideal hale getirir, doğal serinleme sağlar. Yazın kapı ve pencerenizi kapatmanızı gerektirmez ve böylece temiz dış ortam havası ile kullanıldığı ortamın havasını sürekli tazeler.

Ani ısı değişikliklerine sebep olmadığı için, sağlık sorunlarına sebep olmaz. Ortam içerisinde kullandığınız ısıtma ve soğutma cihazlarının faydasını arttırır. Kullandığınız ısıtma ve soğutma cihazlarının tasarruflu çalışmasını sağlar.

Kullanım ömrü boyunca herhangi bir bakım gerektirmez. Isıtma ve soğutma cihazlarına göre daha az enerji tüketir. Aynı zamanda vantilatörlerin hız kademelerini ayarlamak mümkündür.

Hız kademesi ayarlanabildiği gibi sağa sola da dönerek çalışabilir. Bu durum farklı esinti miktarını farklı yönlere dağıtarak kullanım imkanı sağlar.

Sanayi tipi tavan vantilatör çeşitleri

Buharlı Sanayi Tip Vantilatör

Buharlı vantilatörler ise su haznesindeki suyu pülverize ederek (minik zerreciklere ayırarak) ortama yarar. Bu zerrecikler havadaki sıcaklığı emerek su buharına dönüşürler ve bunu yaparken havanın serinlemesine katkıda bulunurlar. Aynı zamanda havanın kurumasını da engeller.

Açık alanlarda serinlemenin en iyi ve en ekonomik şekli, ortama yayılan su buharı havanın birkaç saniye içerisinde 3-8°C serinlemesini sağlar ve ortamdaki nispi nem oranını artırarak ferah bir ortam sağlar.

Ayaklı ve duvar sanayi tipi vantilatörler

Yemekhane, kafeterya, genel ve endüstriyel binalar, depo, ambar ve umuma açık alanlar, tarımsal binalar, ticari seralar, büyük atölyeler, boyahaneler, fabrika ve ofisler de sanayi tipi vantilatör kullanabilirsiniz.

Su buharlı Sanayi tipi vantilatör
Ayaklı vantilatör sanayi tipi

www.kampa.com.tr olarak olarak uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri üzerinde hizmet veren uzman personellerimizden çağrı merkezimizi arayarak size en uygun ürünleri bulmak için arayabilir, teknik bilgi ve öneri alabilirsiniz. Dündar sanayi tipi vantilatör ve fan fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bayisi olduğumuz Wilo, Sumak, Pedrollo, Leo gibi Türkiye’nin önde gelen pompa markalarına ve sanayi tipi vantilatör fiyatları ‘na ulaşabilirsiniz. Sanayi tipi vantilatörler hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.