Hidroforlar

Sıcak Su Hidroforu Nedir? Basınç Pompası 2022

Sıcak su hidroforu, güneş enerjisini yararımıza kullanmak için ideal bir ürün. Sıcak havaların gelmesiyle gerek sosyal hayatımız, gerekse rutin yaşantımız etkilenir.

Bazı zamanlarda güneşin tadını çıkartırken bazı zamanlarda ise sıcaklık sebebi ile feryad ederiz. 

Güneşli bir hava

Güneş Enerji Sistemleri Performansı için Sıcak Su Hidroforu

Güneşin doğal enerji kaynağı olması, güneş enerji sistemleri edindikten sonra maliyetinin olmaması dolayısıyla sık kullanılır. Güneş enerjileri yazlık ev, sulama sistemi, karavan, tekne, kampta pratik ve ekonomik çözüm sunar.

Sıcak Su Hidroforu Karavan, Tekne, Yat Hidroforu
Karavanlarda Kullanılan Güneş Enerji Sistemleri
Güneş Enerjisi Basınç Artırıcı Pompa
Sıcak Su Güneş Enerjisi

Güneş Enerji Sistemleri Paketleri

İhtiyaçlarınız doğrultusunda güneş enerji sistemleri genellikle paket halinde satılır. Elektrik ya da sıcak su temini için kullanacağınız sistemde de paketler değişkenlik gösterebilir.

Sıcak su hidroforu bu pakete dahildir. Kampa ailesi olarak blogumuzda alanımız olan su temini ile alakalı bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Güneş enerjisi sistemi bağ evi paketi satın almak için tıklayın.

Güneş Enerji Sistemleri Paket Çalışma Prensibi
Güneş Enerji Sistemleri Paket Çalışma Prensibi

Güneş enerjilerindeki sıcak suyun basınçsız gelmesi sıcak ve soğuk suyun karışmaması nedeniyle sıcak su hattına takılır. Sıcak suyun basınçlanmasında sıcak su hidroforu kullanılır.

Örnek verecek olursak çok sıcak ya da çok soğuk suyu istenilen sıcaklığa getirebilmek için karıştırmak gerekir. Karışan suyun bir anda soğumaması ya da bir anda ısınmaması için sıcak suya dayanıklı hidrofor devreye girer.

Diğer yandan ise ev içinde su ile çalışan termosifon, çamaşır makinesi gibi ürünler de basınçlı su ile çalışır. Başta dediğimiz gibi sıcak su hidroforu suyu basınçlandıracağı için ürünlerinizin kullanımında da size fayda sağlar.

Sıcak Su Hidroforları
Sıcak Su Hidroforu Çeşitleri

Manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı çalışma şekline sahip. Manuel modda elektrik fişi takılı olduğu sürece çalışır.

Otomatik modda ise siz musluğu açtığınızda çalışır kapattığınızda durur. Sıcak suya dayanıklı ürünlerdir ve tüm güneş enerji sistemlerinde sorunsuz çalışır.

Sıcak su hidroforu ile çalışan lavabo ve duş

Kampa Ticaret uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri hizmeti veren uzman personelimiz mevcut. Çağrı merkezimizi size en uygun sıcak su hidroforunu bulmak için arayabilir.

Teknik bilgi ve öneri alabilirsiniz. Tüm hidrofor bloglarını incelemek için. Müstakil ev için hidrofor seçimi yapmak için tıklayın.

Bayisi olduğumuz Wilo, Sumak, Pedrollo, Leo gibi Türkiye’nin önde gelen markalarına ve markaların sıcak su hidroforuna  www.kampa.com.tr den ulaşabilirsiniz. Sıcak su basınç arttırıcı pompaları inceleyin.

Bilgileri faydalı bulduysanız unutmadan Yorum Yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.