Solar Pompa: Güneş enerjili su pompalarıdır. Güneş enerjisi sistemiyle ve paneller sayesinde çalışır. Hem çevresel hem de sosyal açıdan uzak yerlerde su sağlamak için elektriğin ve şebeke hattının olmadığı yerlerde su sağlamak amaçlı güneş enerjisiyle çalışmaktadır. Bu pompalar esas olarak sulama ve su stoğunda kullanılır. Pompanın çalışması için güneş enerjisi gerekmektedir. Solar Pompa hem sıcak hem de soğuk su basabilir, pompanın varyasyonuna göre değişiklik gösterebilir. Solara özel entegrasyon üniteleri vardır, yani solara özel pompa yoktur. Aynı akımda entegre ürün vardır.
HİDROFOR VE POMPA ARASINDAKİ FARK NEDİR ? Pompalar sıvıya enerji veren makinelerdir. Sıvıları düşük basınçtan yüksek basınca taşımayı sağlayan cihazlardır. Özet olarak anlatacak olursam; Sıvıları taşımak için kullanılan mekanik aygıtlardır. Sıvıların iletiminde kullanılan pompalardır. Pompa genelde elektrik enerjisinin hidrolik enerjiye çevirerek sıvıyı mekanik güçle hareket ettiren bir makine çeşididir.
TARIMSAL SULAMA POMPASI NEDİR? NE İŞE YARAR ? KULLANIM ALANLARI NELERDİR ?
Sirkülasyon Pompalarının Özellikleri Nelerdir? Kış mevsiminin gelmesiyle soğuğa merhaba dedik.  Soğuk hava, soğuk suları beraberinde getirdi. Günlük yaşam alanlarımızdan, iş ve eğitim alanlarına kadar her yerde su ile temas halindeyiz. Sabah kalktığında banyoda soğuk suyla diş fırçalamayı, iş yerlerinde soğuk sularla ellerini yıkamayı, akşam yemeği bulaşıklarını soğuk su ile kim yıkamak ister ki? Ya da ılık su gelmesi için çeşmede kaç ton boş su akıtılabilir? Elbette ısıtma ve soğutma hayatımızın büyük bir kısmında önemli. Mevsimsel şartlara uyum sağlayabilmek için zaman zaman yardımcı malzemeler kullanarak bu tarz sorunları aşmamız mümkün. Buz gibi soğuk su yerine çeşmelerden ılık sular akmasına yardımcı olan Sirkülasyon Pompaları bu yardımcı malzemelerden. Sirkülasyon pompaları kapalı devre çalışan ısıtma ve soğutma sistemlerinde sıvının sirkülasyonu için kullanılan pompalardır. Kombi, […]
Sirkülasyon pompaları kapalı devre çalışan ısıtma ve soğutma sistemlerinde sıvının sirkülasyonu için kullanılan pompalardır. Kombi, boyler, kazan vb. yerlerde sıvının devirdaimini yaparlar 220V ve 380V motor seçenekleri mevcuttur. Sirkülatörler rekorlu ve flanşlı olduğu gibi ıslak rotorlu sirkülasyon pompaları, kuru sirkülasyon pompaları ve yeni nesil frekans kontrollü sirkülasyon pompaları olarak gruplara ayrılabilir. Please follow and like us:
Usta-Müşteri Platformuna Bakın