Livar: İçerisinde canlı balık saklanan, denizden ayrılmış bir havuzdur. Livar Tankı: Teknenin alt kısmına yerleştirilir ve depo görevi görür. İçerisinde temiz su bulunan livar, tutulan balıkların canlı kalmasını sağlar. Livar Pompası: Livar havuzlarında taze deniz suyunun pompalanması sayesinde balıklar hayatta kalır, ölmez. Seaflo Livar pompası, ciddi avcı için üretilmiştir. Balıklarımızı taze tutmak için pompalarımız livar tankını temiz, oksijenli su ile dolduruyor. Kartuş tasarımımız sayesinde sisteminizi yenilemek zorunda kalmadan motora ve çarka erişmenizi sağlar. Blog yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. @kampaticaret olarak instagram da beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz..  Bizimle iletişime geçmek için linke tıklamanız yeterli olacaktır. https://www.kampa.com.tr/iletisim Diğer blog yazılarımızı okumak için http://blog.kampa.com.tr/ tıklamanız yeterlidir. Hoşçakalın sağlıklı ve iyi günler dileriz… Please follow and like us:
Bir elektrik şalteri çeşididir. Hava, sıvı ve gazların basınç kontrolünde kullanılan cihazlardır. Dijital basınç şalteri ürün üzerindeki düğmelerden basıncı ayarlanabilen çok pratik ve kullanımı kolay bir üründür. 0,1 Bar ile 10 bar arasında basıncı ayarlanabilir.
Menfez nedir? Menfez ne işe yarar ?
Menfez: Temiz hava girişini sağlamak ve kirli havayı dışarı atmaya yarayan bir sistemdir. Bir ortamda istenilen yön neresi ise içeriye veya dışarıya hava giriş-çıkışını yani hava devir daimini sağlar. Genelde evlerde, banyo ve tuvaletlerde kullanılır, cama veya pencere takılan kanalcıklara sahip olan bir parçadır. Dış ve iç havanın birbiri ile sirkülasyonunu sağlamak için ince ya da kalın kanallara sahiptir bu kanallar sayesinde ortam içerisinde bulunan suyun ya da havanın geçişini sağlamaktadır. Menfez içerisindeki fileler sayesinde bulunduğunuz ortama haşere ve böceklerin girmesini de önler.
HİDROFOR VE POMPA ARASINDAKİ FARK NEDİR ? Pompalar sıvıya enerji veren makinelerdir. Sıvıları düşük basınçtan yüksek basınca taşımayı sağlayan cihazlardır. Özet olarak anlatacak olursam; Sıvıları taşımak için kullanılan mekanik aygıtlardır. Sıvıların iletiminde kullanılan pompalardır. Pompa genelde elektrik enerjisinin hidrolik enerjiye çevirerek sıvıyı mekanik güçle hareket ettiren bir makine çeşididir.
Bir manometre, düşük aralıklarla basıncı ölçmek için kullanılır. Daha yalın bir dille anlatıcak olursam; Manometre basıncı ölçen bir parçadır. Gaz veya sıvı akışkanların basıncını ölçmek için kullanılır. Genelde kapalı bir kaptaki gazın basıncını ölçmekte kullanılır.
Manyetik gönye ; Kaynak işiyle uğraşanların hata olasılığını yok etmek ve imalatlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan bir gereçtir. Tek bir gereçle beş farklı açıda kullanılabilir. 5 Açılı Manyetik Gönye Kaynakta kullanılan kaynak tutucu gönye, 5 açılı  manyetik gönye olarakta bilinen, demirlere yapılacak olan  kaynaştırma işleminde  kimyevi unsurlardan yararlanarak bu teknik işlemi gerçekleştirecek olan kişilere, kolaylık sağlayabilmek amacıyla üretilen, kullanacağınız madeni parçaları  sabitlemenizi sağlayarak daha çok ağırlık kaldırma özelliğine sahip olan , yüzeyin kayganlaşmasını önleme amacıyla hareket eden ve  bunları  açılara göre uyarlayarak kolaylaştırmaktadır. Peki bu açılar nelerdir ? Hadi aşağıda inceleyelim… Özellikler     EKONOMİK MANYETİK GÖNYE Ürüne Ulaşmak İçin Tıklayabilirsin Kampa Havalandırma Ve Sulama Sistemleri        AKLINIZDA SORU İŞARETLERİ Mİ VAR ? BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN   Bize Mail Atın […]
Uzun yıllardan beri özellikle bahçelerde kullanılan mekanik su tulumbaları günümüzde elektrikle çalışan pompalarla hala rekabet edebiliyor. Özellikle dar kuyularda, az su ihtiyacı olan yerlerde su tulumbası talep edilirken akılda da bazı soru işaretleri bırakıyor. Bu gün makalemizde su tulumbaları hakkında geniş bir bilgi verirken, özelliklerinden ve fiyatlarından da bahsedeceğiz. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum yaparak bize iletebilirsiniz. Su Tulumbalarının Tarihi Bir zamanlar dünya çapında en yaygın olan bir sıvıyı bir yerden başka bir yere taşımak için insan gücünü kullanılan su pompalarıdır. Su tulumbaları tarihte ilk kez Romalılar tarafından ağaçtan yapılmış. O günün teknolojisi ile yerin 10 metre altından el gücü ile su çıkartmak için kullanılıyormuş. Zamanla bu sistemler Avrupa’da geliştirilerek günümüz tulumbalarına benzer bir şekle evrilmiş. Basma borusu yerinde; […]
Mobilya, tesisat, alçıpan, inşaat, el işçiliği hobileri olanlar vb. alanlarda hizmet sağlayan ustalar için elektrik kullanılmayan yerlerde el aletlerinde kullanılmak üzere üretilen Einhell Power X-Change Akü ve Şarj Cihazlarını hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyuyoruz. Kullanışlı ve pratik akü sistemleri ile iş yaşantınızı biraz daha kolaylaştırmanız mümkün. Bu ürünlerin çıkış noktası, her elektrikli el aleti için ayrı bir şarj edilebilir pile sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Yani bir change akü farklı ekipmanlarda kullanılabilir. Power X-Change Aküler Nasıl Çalışır? Einhell akülü el aletleri akülü satıldığı gibi bazıları aküsüz olarakta satılmaktadır. Power X-Change ürünlerinden aküler kullanmak isterseniz aküsüz el aletlerini tercih etmenizi öneririm. Einhell aküler; vidalama, matkap, taşlama, sıkma, testere, zımpara, kesöe, testere, süpürge, kompresör, aydınlatma gibi makinalarda ortak kullanılan ürünlerdir. Bir akü satın […]
Tesisat sistemlerinde, tatlı su temini, atık drenajı, sulama pompaları, gaz boruları vb. dahil olmak üzere farklı kullanımlar için farklı türde malzemeler gerekir. Hangi uygulamada nasıl bir malzeme kullanılacağı tesisatınızın durumuna bağlıdır. Örneğin eski bir binanız varsa kullanacağınız malzemeler genellikle galvaniz ve ya demir olurken, yeni bir bina da malzemeleriniz plastik olur. Bu blog yazımızda Tesisat malzemeleri nelerdir? Nerelerde kullanılır? Sorularına cevap ararken ustalarımıza yardımcı olacak bilgiler vermeye çalışacağız. Please follow and like us:
Plakalı Eşanjörler ilk olarak 1920’lerde üretildi ve çok sayıda sektörde yaygın olarak kullanılıyor. Bir plakalı eşanjör, akışkanların aralarında akması için bir dizi kanalın bir diğerinin üzerine yerleştirilmiş paralel plakalardan oluşur. İki bitişik plaka arasındaki boşluk, sıvının aktığı kanalı oluşturur.   Plakların köşelerindeki giriş ve çıkış delikleri, değiştiricideki alternatif kanallardan sıcak ve soğuk akışkanlara izin verir, böylece bir plaka her zaman sıcak akışkan ve diğeri soğukken bir tarafta temas eder. Please follow and like us: