Bir elektrik şalteri çeşididir. Hava, sıvı ve gazların basınç kontrolünde kullanılan cihazlardır. Dijital basınç şalteri ürün üzerindeki düğmelerden basıncı ayarlanabilen çok pratik ve kullanımı kolay bir üründür. 0,1 Bar ile 10 bar arasında basıncı ayarlanabilir.
Bir manometre, düşük aralıklarla basıncı ölçmek için kullanılır. Daha yalın bir dille anlatıcak olursam; Manometre basıncı ölçen bir parçadır. Gaz veya sıvı akışkanların basıncını ölçmek için kullanılır. Genelde kapalı bir kaptaki gazın basıncını ölçmekte kullanılır.
Kapalı bir alandan hava, gaz ve buharı uzaklaştıran ve bu alanda bir vakum yaratan pompalara vakum pompası denir. Vakum pompası, hava ve diğer gaz moleküllerini vakum odasından (veya seri bağlıysa daha yüksek bir vakum pompasının çıkış tarafından) çıkararak çalışır. Vakum pompası 1650 yılında Otto von Guericke tarafından icat edilen bir cihazdır.
Havalandırma, soğutma, taşıma vb. işlemler için gereken her yerde gaz akışını indekslemek için kullanılan mekanik ve ya elektromekanik cihazlara blower denir. Üfleyici görevi görürler. Blowerlerin içerisindeki körükler soğutma işlemi yaparken aynı zamanda hava akışını arttırır. Fan ve Blower Arasındaki Farklar Nelerdir? Fanlar ve Blowerler hava sirkülasyonu için kullanılsa da birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Fan bir odanın ya da bir alanın etrafındaki havaya etki ederken blower ise sadece belirli bir noktaya odaklanır. Bir fan, hava gibi bir akışkan içinde akış oluşturmak için kullanılan bir makinedir. Hava döndüren ve hareket eden kanatlar veya kanatlardan oluşur. Bu döner bıçak ve göbek düzeneği bir çark, bir rotor veya bir koşucu olarak bilinir. Pervaneler hava akışını yönlendirmede ve düşük basınçta hava üretmede yardımcı olurlar. Bir […]
Usta-Müşteri Platformuna Bakın