Vantilatör, içerisinde dönen çarklar ile bir yerin havasını dalgalandırarak esinti sağlayan ürünlerdir. Sıcak mevsimlerde serinlemek için üretilen vantilatörler sanayi tipi ve ev tipi olmak üzere ikiye ayrılır.
Özellikle yaz aylarında kullanılan endüstriyel vantilatörler normal vantilatörlerden daha büyük olmaları sebebiyle sanayi tipi vantilatör olarak da anılmaktadırlar. Büyük fabrikaların, kafeteryaların, kısaca işletmeler için özel olarak hazırlanan sanayi tipi fanlar hakkında bu bloğumuzda merak ettiklerinize yer vereceğiz.

Endüstriyel vantilatör fiyatları da çok hesaplıdır ve ayaklı vantilatör, duvar tipi vantilatör, tavan tipi vantilatör ve endüstriyel su buharlı vantilatör gibi çeşitleri mevcuttur. Bu vantilatörler geniş alanlarda yani işyerleri, fabrikalar, lokantalar, kafeler vb. alanlarda sıkça kullanılmaktadırlar.

Vantilatörler, bir klima sistemi değildir. Klima havayı soğuturken vantilatörler havayı dalgalandırarak serinletir. Vantilatörler klimaya göre daha ucuz ve çalıştırmaları daha kolay ürünler olduğu için daha çok tercih sebebidir. Ortam içerisindeki hava hızını arttırarak serinlik hissi verir. Ortam sıcaklığını homojen hale getirerek içinde yaşanılan ortamın ısı konforunu ideal hale getirir, doğal serinleme sağlar. Yazın kapı ve pencerenizi kapatmanızı gerektirmez ve böylece temiz dış ortam havası ile kullanıldığı ortamın havasını sürekli tazeler. Ani ısı değişikliklerine sebep olmadığı için, sağlık sorunlarına sebep olmaz. Ortam içerisinde kullandığınız ısıtma ve soğutma cihazlarının faydasını arttırır. Kullandığınız ısıtma ve soğutma cihazlarının tasarruflu çalışmasını sağlar. Kullanım ömrü boyunca herhangi bir bakım gerektirmez. Isıtma ve soğutma cihazlarına göre daha az enerji tüketir. Aynı zamanda vantilatörlerin hız kademelerini ayarlamak mümkündür. Hız kademesi ayarlanabildiği gibi sağa sola da dönerek çalışabilir. Bu durum farklı esinti miktarını farklı yönlere dağıtarak kullanım imkanı sağlar.

Buharlı vantilatörler ise su haznesindeki suyu pülverize ederek (minik zerreciklere ayırarak) ortama yarar. Bu zerrecikler havadaki sıcaklığı emerek su buharına dönüşürler ve bunu yaparken havanın serinlemesine katkıda bulunurlar. Aynı zamanda havanın kurumasını da engeller. Açık alanlarda serinlemenin en iyi ve en ekonomik şekli, ortama yayılan su buharı havanın birkaç saniye içerisinde 3-8°C serinlemesini sağlar ve ortamdaki nispi nem oranını artırarak ferah bir ortam sağlar.

Yemekhaneler, kafeteryalar, genel ve endüstriyel binalar, depo, ambar ve umuma açık alanlar, tarımsal binalar, ticari seralar, büyük atölyeler, boyahaneler, fabrika ve ofisler de sanayi tipi vantilatör kullanabilirsiniz.

www.kampa.com.tr olarak olarak uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri üzerinde hizmet veren uzman personellerimizden çağrı merkezimizi arayarak size en uygun ürünleri bulmak için arayabilir, teknik bilgi ve öneri alabilirsiniz.

Bayisi olduğumuz Wilo, Sumak, Pedrollo, Leo gibi Türkiye’nin önde gelen markalarına www.kampa.com.tr den ulaşabilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın