Sintine Pompası Nedir?

Sintine geminin en alt kısmında yer alan bölümdür. Gemilerden sızan yağ ve sular bu bölgede toplanır. Sintine pompası gemi, tekne, yat gibi ulaşım araçlarında toplanan su ve yağların tahliyesinde kullanılan pompalardır.
Sintine pompaları, hem günlük kullanımda hem de acil durumlarda gemilerin işleyişinde hayati bir rol oynamaktadır. Makine dairesi içinde temizlik veya tamir işlemlerinden sonra, sintine kuyularına su veya başka sıvılar karışacaktır. Bu kuyular daha sonra bir sintine pompası ile boşaltılır.

Gemilerde sintinenin bulunduğu bölüm

Sintine geminin en alt kısmında yer alan bölümdür. Gemilerden sızan yağ ve sular bu bölgede toplanır. Sintine pompası gemi, tekne, yat gibi ulaşım araçlarında toplanan su ve yağların tahliyesinde kullanılan pompalardır.
Bilge pompaları, hem günlük kullanımda hem de acil durumlarda gemilerin işleyişinde hayati bir rol oynamaktadır. Makine dairesi içinde temizlik veya tamir işlemlerinden sonra, sintine kuyularına su veya başka sıvılar karışacaktır. Bu kuyular daha sonra bir sintine pompası ile boşaltılır.

Sintine Pompası Arızalandığında

Deniz sintine pompaları, herhangi bir gemide, sintinden gelen fazla suyu temizlemek ve ciddi su girişine maruz kaldığınızda teknenizi ayakta tutmak için tasarlanmış önemli bir güvenlik özelliğidir. Bir sintine pompası, öncelikle su sıkıntısını gidermek için tasarlanmıştır. Bu yüzden her zaman doğru çalışması önemlidir

Bir gemide bulunan bir sintine pompası genellikle pistonlu tip veya santrifüj tipidir. Pistonlu tip tarafından sağlanan akış oranı, santrifüj tipinden daha azdır. Gemilerde genellikle kullanılan tüm sintine pompaları deniz seviyesinin altına yerleştirilmiştir. Geminizin büyüklüğüne göre sintine pompası tercih edilmelidir. Uygun sintine pompası bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sintine Pompasının Çalışması

Sıvı pompaya, çarkın gözü olarak da bilinen çarkın merkezine girer. Girdikten sonra sıvı radyal olarak dışarı akar ve pervanenin kanatlarına girer. Pervanenin dönüşünden dolayı sıvının hızı artar. Bu yüksek hızlı sıvı, daha sonra, sıvının kinetik enerjisinin basınca dönüştürüldüğü difüzör veya kıvrımlı kasaya girer. Bu basınçlı sıvı pompa deşarjı yoluyla dışarı pompalanır. Birçok santrifüj pompaları, artan hız için birden fazla pervaneye sahiptir.

Sintine Pompası Nasıl Çalıştırılır?

Pompayı çalıştırmadan önce, emme vanasını açın ve tahliye vanasını kapatın.
Hazırlama ünitesini emme hattına başlatın
Motoru başlat
Hazırlama işleminde bir saat bulundurun (Pompayı çalıştırdığınızda başlayacaktır)
Hazırlama işlemi tamamlandıktan sonra, tahliye vanasını yavaşça açın, çeviriniz.
Emiş vanasının yardımı ile akış miktarını ayarlayın.
Tahliye vanasını ayarlayarak istenen çıkış akışını koruyun
Dururken, motoru önce durdurun ve sonra deşarj ve emme valfini kapatın.

Kent, Leo, Sumak, Limk gibi en iyi markalar manuel sintine pompasını ve otomatik sintine pompasını barındırır . Ayrıca sintine pompası şamandıralı şalterleri, süzgeçler, panel şalterleri, yeni veya daha büyük bir tekne sintine pompası arıyorsanız, şimdi www.kampa.com.tr den alışveriş yapın ve tasarruf edin!

 

Faydalı bulduysanız yorumlarınızı bekliyoruz!

Please follow and like us:

Categories:

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın