Santrifüj Pompalarda Salmastralar Nasıl Değiştirilir?

Mekanik salmastralar, santrifüj pompalarda suyun veya herhangi bir sıvının makinenin hassas parçalarıyla temas etmesini önlemek için kullanılır. Motorun şaftında bulunurlar. Sızıntı olmadığından emin olmak için bu contaların düzenli bakımı gereklidir. Bu yazıda mekanik salmastranın nasıl değiştirileceği anlatılmaktadır. Bu talimatları takip edebilmek için yeni bir salmastra satın almanız gerekecektir.

9 adımda Santrifuj Pompaların Salmastralarını Değiştiriyoruz.

  1. Gücü Kapatın.  Pompanız çalışır durumda ise elektirik gücünü kapatın. Siz çalışmaya başladığınızda makinanın çalışmayacağından emin olun.
  2. Su tesisatını kesin. Santrifüj pompaya bağlı tesisat borularından ayırın. Bağlantıyı ayırdıktan sonra, rahatça nerede olursanız pompayı masaya veya zemine yerleştirebilirsiniz.
  3. Pompanın parçalarını sökün. Bir anahtar kullanarak, pompa gövdesini yerinde tutan cıvataları sökün. Bu cıvataları koybetmemeye dikkat edin. Kurulumu yeniden düzenlemek için daha sonra ihtiyacınız olacak.
  4. Santrifüj pompanın çarkını sökün. Salmastra, çarkın arkasındaki şaft üzerinde bulunur. Şaft sökmek için, önce bir anahtar kullanarak şaftı yerinde tutun. Ardından, pervaneyi döndürerek vidayı sökün.
  5. Contayı sökün. Contanın bir kısmı pervaneye bağlanacak, diğer kısmı ise motor miline bağlanacaktır. Salmastrayı her iki yerden de ayırın.
  6. Contayı değiştirin. Motorun milinden mekanik bir contayı sökün. Motor ve parçalarında bulunan yağa dikkat edin. Yüzünüze değdirmeyin.
  7. Pervaneyi vidalayın. Bir anahtar yardımıyla motor milini tutun. Pervaneyi vidalayın.
  8. Pompayı tekrar bağlayın. Bir anahtar ve 3. Adımdaki cıvataları kullanarak, pompayı ve motoru tekrar takın.
  9. Santrifüj pompayı tekrar birleştirin. Yeniden bağlanan sistemi tekrar tesisata yerleştirin. Sıhhi tesisatın santrifüj pompaya yeniden takılmasından sonra kullanıma hazır.

Kampa Havalandırma ve Sulama Sistemleri‘nden markası önemli olmaksızın pompalarınız için  tüm yedek parçaları temin edebilirsiniz. Eğer pompanızın salmastrası dışında herhangi bir arızası varsa ürünü teknik servise gönderebilir, tamir ve bakımlarını yaptırabilirsiniz. İletişim bilgileri için buraya tıklayın.

Salmastra değişimiyle ilgili başka sormak istedikleriniz var mı?  

Bahsedilmeyen  bir şey kaldı  mı?

Yorum yaparak belirtebilirsiniz…

Please follow and like us:

Categories:

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın