Pompa Nedir ?

Pompalar sıvıya enerji veren makinelerdir. Sıvıları düşük basınçtan yüksek basınca taşımayı sağlayan cihazlardır. Özet olarak anlatacak olursam; Sıvıları taşımak için kullanılan mekanik aygıtlardır. Sıvıların iletiminde kullanılan pompalardır. Pompa genelde elektrik enerjisinin hidrolik enerjiye çevirerek sıvıyı mekanik güçle hareket ettiren bir makine çeşididir.

Hidrofor Nedir ?

Suyun basınçlandırılması olarak da bilinen hidrofor su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde kullanılan su basınçlandırma sistemlerine verilen isimdir. Su basıncının yeterli gelmediği durumlarda basınçlı su ihtiyacının
karşılanması amacı ile kullanılır.

Dilerseniz Hidroforlar ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz bloğumuzu inceleye bilirsiniz. Linke tıklamanız yeterli olacaktır. http://blog.kampa.com.tr/hidrafolar/hidrofor-pompa-secimi-neye-gore-yapilmali/

Genelde hidrofor ile pompa arasındaki fark bizlere sıkça sorulan sorulardan biri. Bizde siz değerli okurlarımız için bu konu ile ilgili blog yazmamızda fayda olucağını düşündük.İkisi arasında temel fark; Hidrofor pompanın otomatikleştirilmiş halidir. Pompa da otomatikleşen her sisteme hidrofor denir.

Pompalar genelde manuel olarak kontrol edilirken, pompaların üzerine hidrofor ekipmanları takılarak mekanik yada elektronik olarak hidrofora çevrilir. Hidroforlar sürekli elektrikte takılı olarak dururlar ancak sizin suya ihtiyacınız olduğunda bir musluğu açtığınızda otomatik olarak devreye girer musluğunuzu kapattığınızda tekrar devreden çıkarlar.

Blog yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

@kampaticaret olarak instagram da beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz.. 🙂

Bizimle iletişime geçmek için linke tıklamanız yeterli olacaktır. https://www.kampa.com.tr/iletisim

Diğer blog yazılarımızı okumak için http://blog.kampa.com.tr/ tıklamanız yeterlidir.

Hoşçakalın sağlıklı ve iyi günler dileriz…

Please follow and like us:

Comments are closed

Usta-Müşteri Platformuna Bakın