Ev sahipleri genellikle bahçelerinin bir kısmına havuz yaptırırlar. Bu havuzlar bazen yüzmek için bazen de dekoratif amaçlı olabilir. Havuzların devir daim sisteminde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş havuz pompası kullanılır. Şelale yada süs havuzlarında ise süs havuzu pompaları kullanılmaktadır.

Bazı kullanıcılar evlerindeki mevcut pompaları kullanmak istediklerinden yada yanlış yönlendirmeden kaynaklanarak drenaj dalgıç pompa kullanabiliyor. Fakat drenaj dalgıç pompalar havuzlarda kullanılmaz. Çünkü drenaj pompaları fazla enerji tüketir, sürekli çalışmaya uygun değildir, sıvı aktarmak için kullanılır, filtre özelliği çoğunda yoktur.

Havuz pompası, suyu temiz tutar ve sağlıklı kalmasını sağlar. Devir daim sırasındaki filtresi sayesinde pislikleri biriktirir ve homojen su aktarımı görevini tamamlar. Sadece havuzlar değil aynı zamanda, şelaleler, akarsular ve çeşmelerde kullanılabilmektedir.

Havuzu oluşturan temel ekipmanları arasında yer alan havuz pompaları, havuzun içerisindeki suyu pompalayarak filtreye gönderirken gelen suda ki yabancı maddeler filtrede birikir. Bulunan sepet vasıtasıyla yabancı maddeler daha sonradan dışarıya atılabilmektedir. Suyu temiz tutma amacıyla üretilmiş olan havuz pompaları, fıskiye olarak da bulunmaktadır. Bu fıskiyeler havuzdaki suyun devir daimine güzel bir görünüm kazandırmaktadır.

Havuz Pompaları Avantajları Nelerdir?

Havuz pompaları genellikle, havuzlarda, şelalelerde kullanılan pompalardır. Bu pompalar suyun devir daimi için kullanılır.

Düşük İşletme Maliyeti

Havuz pompalarından veya drenaj pompalarından daha düşük basınçlarda (düşük kafa yüksekliği) büyük miktarda su (yüksek akış) taşımak için tasarlanmıştır. Bu pompanın, ihtiyacınız olan aynı akışı elde etmek için çok daha az enerji kullandıkları anlamına gelir. Havuz pompası veya drenaj pompasından iyi tasarlanmış bir havuz pompasına geçerek yılda yüzlerce lira tasarruf ederek havuz pompası tarafından kullanılan elektriğin maliyetini 1/3 oranında azaltabilirsiniz.

Sürekli Çalışmaya Uygundur

Havuz pompaları her zaman 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Havuzların düzgün bir şekilde havalandırılması için sürekli hareket eden suya ihtiyaç duyarlar, bu da pompanın yılın her günü gece gündüz çalışması gerektiği anlamına gelir. Suyun sürekli hareket etmesi, sudaki oksijeni arttırır.

Gürültülü

Havuz pompaları diğer pompalara göre daha sessiz çalışır. Genellikle suyun içerisine daldırıldığı için çıkan kendi sesi de suyun içerisinde boğulur. Barbekü partilerinizde, yada kahve molanızda rahatlamak için havuzun başına geçtiğinizde gürül gürül bir pompa sesi ile karşılaşmak istemezsiniz diye düşünüyorum.

Çalışma Basıncı

Pompa bir filtreye bağlıysa, filtrenin maksimum çalışma basıncını kontrol etmek önemlidir. Birçok basınç filtresi maksimum 5.0m kafa basıncında çalışabilir. Çoğu drenaj pompası bunu kolayca aşar ve bazı havuz pompaları 30 metreye yakın bir mesafede çalıştırılır, bu da filtreye bağlandığında filtreyi tahrip eder.

Havuz pompaları hakkında daha detaylı bilgi bilgi için buraya tıklayınız.

Süs Havuzu Pompaları

Fıskiye pompası olarak da geçen süs havuzu pompaları, havuzların temel unsurudur. Bu pompalar yalnızca havuzda değil aynı zamanda şelaleler, akarsular, çeşmeler ve aksesuarlarda takabilirsiniz. Güzel havuz donanımları havuzunuzu daha güzel bir görünüme kavuşturur ve sağlıklı kalmasını sağlar. Suyun hareket etmesi sayesinde havuzdaki oksijen oranı artar buda havuzdaki hayvan ve bitkiler için fayda sağlar.

Havuz pompaları korozyondan etkilenmeyen malzemeden üretilmektedir. Sessiz çalışır ve titreşim yapmazlar. Havuzun her kesimine eşit bir şekilde su dağıtımı yapan havuz pompası, havuz suyuna bakteri ve mantar bulaşmasını engellemektedir. Bakım masrafları diğer su pompalarına oranla daha uygundur.

Yerli ve ithal markalara ait havuz pompalarına ulaşmak için tıklayınız.

Filtreli, filtresiz, süz havuzu gibi alanlarda kullanabileceğiniz havuz pompaları %40’a varan indirimlerle Kampa’da. 24 ay garantili olan ürünlerle alakalı teknik destek ve bilgi almak isterseniz 444 56 22 den bizlere ulaşabilirsiniz. Yukarıda havuz pompası ile ilgili anlatmadığımız detaylar varsa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Please follow and like us:

Categories:

Tags:

Comments are closed

Usta-Müşteri Platformuna Bakın