Havalı Pompa Nedir?

Hava ile çalışan çift diyaframlı pompalar, her boyuttaki tesislerde ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Petrokimyasaldan yiyecek ve içeceklere kadar, bu pompalar popüler ve çok yönlüdür. Eşsiz tasarımı, yüksek aşındırıcı veya viskoz ürünlerin aktarımı için idealdir. Ama nasıl çalışıyorlar?

Havalı pompalar, bir güç kaynağı olarak basınçlı hava kullanan bir tür pozitif yer değiştirme pompasıdır. Sıkıştırılmış hava, odacıkların eş zamanlı olarak hareket etmesini sağlayan bağlantılı bir şaft ile bir odadan diğerine kaydırılır. Havalı pompaları benzersiz kılan ana unsur, bir elektirik motoru yerine ayrı bir hava kompresöründen basınçlı hava kullanmalarıdır.

Havalı Pompalar Nasıl Çalışır?

Bu pompalar pistonlu elastomerik diyaframlar kullanır ve sıvıyı pompalamak için çek valfler kullanırlar. Sıvı hazneler, ortak bir girişten çekilen ve tek bir çıkıştan boşaltılan sıvı ile doldurulur ve boşaltılır.

Pompa, dört çekvalf / bilye, iki diyafram, pompanın ortasındaki çubuk tertibatı ve iki hava valfinden oluşur. İki diyafram akışkan bölümleri içine ve dışına doğru hareket eder; diğeri deşarj olduğunda bir diyafram emişte olacaktır. Emme modundayken, diyafram sıvı kısmından dışarı akarken, sıvıyı pompaya çekerek düşük basınçlı bir bölge oluşturur. Daha sonra diyafram, ürünü bilya / çek valflere ve çıkışa kadar zorlayan sıvı bölümüne geri hareket eder, bu deşarj modudur. Çubuk tertibatı, diyaframlar arasındaki hava basıncını, yanlardan yana kaydırmak için hareket ettirir

Çekvalfler, diyaframların oluşturduğu basınçla yukarı ve aşağı hareket ettirilen toplara sahiptir, bunlar vanaları açar ve kapatır.

Uygulamanın katı geçme şartlarına bağlı olarak, top veya flep çek valflerinin kullanılması yaygındır. Bu valfler, pompalanan sıvıdaki basınç farklarını kullanarak çalışır.

Hava ile çalışan çift diyaframlı pompalar, iyi emiş yüksekliği özelliklerine sahiptir ve nispeten yüksek miktarda kum ve katı içerikli çamurları veya bulamaçları işleyebilir.

Kampa Ticaret ;

Uzun yıllardır ana bayii olarak birlikte çalışmış olduğumuz GÜNALSAN firması 2002 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu günden beri diyaframlı transfer pompası imalatı yapmaktadır. Müşterilerine HUGE PUMP markası altında hizmet vermektedir. Ürün çeşidi olarak havalı diyaframlı pompaların plastik gövdeli, alüminyum gövdeli, döküm gövdeli ve paslanmaz gövdeli olarak çeşitli kimyevi maddelerin kullanımına uygun şekilde birçok çeşidi üretilmekte ve kendi içinde diyafram çeşitlerde değiştirilerek farklı tipteki ve farklı oranlardaki kimyevi maddelerde kullanılabilmektedir ve havayla çalıştıkları için Exproof yani yanıcı ve patlayıcı maddelerin aktarımında kullanılabilirler. Bunların dışında yine kimyevi maddelerin aktarımı için elektrikli plastik gövdeli pompaların üretimini ve farklı pompa sistemlerininde ihracatını yapmaktadırlar. Yeni ürün gruplarını bünyesine katmak için çalışmalarına devam etmektedirler. Kalite ve uygun fiyatı ön planda tutan bir firmadır. 
Yıllardır birlikte çalışmış olduğumuz firmamızın bölge bayiliği ve servisliğini yapmaktayız ve ürünleri online olarak en uygun fiyata tüm Türkiye’ye ücretsiz kargoyla göndermekteyiz. Sizi memnun edecek herkese uygun bütün ödeme sistemlerimiz mevcuttur.

Eğer pompanızın herhangi bir arızası varsa ürünü teknik servise gönderebilir, tamir ve bakımlarını yaptırabilirsiniz. İletişim bilgileri için buraya tıklayın.

Havalı Pompalarla ilgili başka sormak istedikleriniz var mı?  

Bahsedilmeyen  bir şey kaldı  mı?

Yorum yaparak belirtebilirsiniz…

Please follow and like us:

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın