Sıcak havaların gelmesiyle gerek sosyal hayatımız, gerekse rutin yaşantımız etkilenir. Bazı zamanlarda güneşin tadını çıkartırken bazı zamanlarda ise sıcaklık sebebi ile feryad edebilirsiniz. Fakat sayısız özelliği olan güneş enerjisini yararımıza kullanmak sıcak su hidroforlarıyla mümkündür.

Güneşin her bölgede bulunması, doğal enerji kaynağı olması, güneş enerji sistemleri edinildikten sonra herhangi bir maliyetinin olmaması gibi sebepler dolayısıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Güneş enerjileri genellikle yazlık evler, sulama sistemleri, karavan, tekne, kamp gibi yerlerde hem pratik hem de ekonomik çözümler sunmaktadır.

Karavanlarda Kullanılan Güneş Enerji Sistemleri

Sıcak Su Güneş Enerjisi

İhtiyaçlarınız doğrultusunda güneş enerji sistemleri genellikle paket halinde satılır. Elektrik ya da sıcak su temini için kullanacağınız sistemde de paketler değişkenlik gösterebilir.
Kampa ailesi olarak bu blogumuzda alanımız olan su temini ile alakalı bilgilerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Güneş Enerji Sistemleri Paket

Genelde güneş enerjilerindeki sıcak suyun basınçsız gelmesinden dolayı sıcak ve soğuk suyun istenilen oranda karıştırılmadığı için sıcak su hattına takılarak sıcak suyun basınçlandırmasında sıcak su hidroforu kullanılması gerekmektedir.

Örnek verecek olursak çok sıcak ya da çok soğuk suyu istenilen sıcaklığa getirebilmek için karıştırmak gerekir. Karışan suyun bir anda soğumaması ya da bir anda ısınmaması için sıcak su hidroforları devreye girer. Diğer yandan ise ev içinde su ile çalışan termosifon, çamaşır makinesi gibi ürünler de basınçlı su ile çalışmaktadır. Başta dediğimiz gibi sıcak su hidroforları suyu basınçlandıracağı için ürünlerinizin kullanımında da size fayda sağlayacaktır.

Sıcak Su Hidroforları

Sıcak Su Hidroforları

Bu hidroforlar manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı çalışma şekline sahiptir, manuel modda elektrik fişi takılı olduğu sürece çalışır, otomatik modda ise siz musluğu açtığınızda çalışır kapattığınızda durur. Sıcak suya dayanıklı ürünlerdir tüm güneş enerji sistemlerinde sorunsuz çalışır.

www.kampa.com.tr olarak olarak uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri üzerinde hizmet veren uzman personellerimizden çağrı merkezimizi arayarak size en uygun ürünleri bulmak için arayabilir, teknik bilgi ve öneri alarabilirsiniz.

Bayisi olduğumuz Wilo, Sumak, Pedrollo, Leo gibi Türkiye’nin önde gelen markalarına www.kampa.com.tr den ulaşabilirsiniz.

Bilgileri faydalı bulduysanız unutmadan Yorum Yapabilirsiniz.

Please follow and like us:

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın