Hidroforlar su basıncının yetersiz geldiği yerlerde suyun basınçlandırılmasında kullanılan otomatik pompalar dır. Hidroforlar tek başına kullanılabileceği gibi bazı tesisat sistemlerinde su deposu ile birlikte kullanılabilir.

Evlerde, dairelerde, binalarda, villa, site ve yüksek binalarda şebeke suyunun basınçlandırılmasında yada depodan alınan suyun şebekeye basınçlı bir şekilde gönderilmesini sağlarlar. 

Hidrofor Kullanım Alanları?

Hidroforlar, ev ve bahçelerde, müstakil evlerde, villalar gibi küçük alanlarda kullanıldığı gibi az ve çok katlı binalarda, apartmanlarda, okul, hastane, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi büyük yapılarda da kullanılırlar. Arzu basınç ve debiyi sürekli aynı oranda alabilmek ve konforlu su kullanımı için kullanılırlar. Hidroforun uzun ömürlü olması ve sorunsuz kaliteli su verebilmesi için kullanılacak alana göre basınç ve debi hesabının iyi yapılması gerekmektedir. Kullanım amaçlarına göre; kullanma suyu, yangın söndürme suyu, sulama suyu, proses suyu hidroforları bulunmaktadır. Kullanılan pompa sayısına göre tek pompalı ve çift pompalı hidroforlar bulunmaktadır.

               

Hidrofor Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir hidrofor seçimi yapılırken en önemli parametreler hidroforun basıncı ve debisinin kullanılan alandaki kat ve daireye göre seçilmesidir. Hidrofor eksi koddan emiş yapacaksak emiş yapacağı derinliğe göre pompa seçimi yapılmalıdır. Hidroforun basacağı yatay mesafe, kod farkı ve borulardaki basınç kayıplarına kadar hepsinin hesaplanması gerekmektedir. İhtiyaçlara uygun olarak hidroforun seçilmesi hem su kullanım konforunuzu artırır, hem de ileride yaşayabileceğiniz sorunları en aza indirir.

 

 

Hidrofor fiyatları büyüklüklerine ve özelliklerine göre değişmektedir, ev tipi hidrofor fiyatları ve paket hidroforlara kadar en ucuz hidrofor fiyatlarını sitemiz olan www.kampa.com.tr de bulabilirsiniz. Ürünlerin üzerine tıklayarak ürünlerin ayrıntılı teknik bilgilerinden en uygun ürünü seçebilirsiniz. Sepete at ve ya hemen al butonlarından ürünlerin siparişini verebilirsiniz.

Kampa olarak Hidrofor Sistemlerinde;

 • Muhtelif debi ve basınç taleplerinde uygun paketler,
 • Noryl, pik döküm, AISI304 ve AISI316 komple paslanmaz seçenekler,
 • 600 metrekip/saat’e kadar kapasite imkanı,900 mt.ye kadar basma yüksekliği,
 • Endüstriyel ve viskoz uygulamalarına mekanik salmastra seçenekleri,
 • Basılacak sıvı cinsi ve sıcaklığına göre geniş ürün yelpazesi,
 • Komple akuple paket sistemler,
 • Yüksek verim düşük işletme maliyeti
 • Bakım kolaylığı ve yaygın servis ağı,
 • İsteğe bağlı olarak 6-8 pompalı sistemler,
 • Çok pompalı hidroforlar rotasyon uygulaması,
 • Kompakt, fonksiyonel ve güvenilir kumanda panolar

ürün ve hizmetlerimiz arasındadır….

Please follow and like us:

Categories:

2 cevap

 1. Nail_duver dedi ki:

  8 katlı apartmanda dikey iki tane hidrofor var birini kapatsam tehlike arz edermi.

  • yönetim dedi ki:

   apartman ve çok katlı binalarda genelde 2 li 3 lü hidroforlar kullanılırlar yada birden fazla hidrofor bunlar ihtiyaca göre sıra ile devreye girmektedirler ihtiyaç arttığında ikisi yada hepsi devreye girerler. Su ihtiyacı az oldugunda ise eşit yaşlandırma için eşit saatlerde çalışırlar. Hidroforları kapatmanıza gerek yok çünki sırayla çalıştıkları için elektrik tüketiminde yada başka masraflar açmazlar size aksine kapatırsanız çalışan hidroforların ömrünü kısaltmış olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın