Genellikle yaz aylarında çeşmeyi açtığımızda ya da duş alırken suyun azaldığını hissederiz. Bu durum oldukça can sıkıcı olabilir. Özellikle güneş enerjisinden gelen sıcak su, soğuk suya göre daha az gelir. Duş musluğunun altında bir türlü istediğimiz ideal sıcaklığı tutturamayabiliriz, su ya çok sıcak akar ya da soğuk. Bulaşık yıkarken ip gibi akan suyla istediğimiz kolaylıkta durulama yapamayabiliriz yada çamaşır makinalarımıza yeterince su gelmediğinden makinaların çalışmadığını gözlemleriz.

Peki bu durumun asıl kaynağı nedir, nasıl çözülebilir?

Genellikle güneş enerjisinden gelen sıcak sular, yer altı suları depo ya da tanklarda muhafaza edildiğinden şebeke suyu kadar basınçlı değildir. Dolayısıyla bu sular yeterince basınca sahip olmadığından musluklardan az az ya da kesik kesik akar. Çözümü ise hidroforlardır.

Sıcak Su Hidroforu Nedir?

Güneş enerjisindeki sıcak su, soğuk su basıncına yenik düştüğü için sıcak su ve sıcak su istenilen oranda birbirine karışmaz. Çeşmeden suyu ılıklaştırmak istediğinizde gelen su ya çok sıcak ya da çok soğuk olur. Sıcak su basıncını arttırmak için sıcak su hattı ile tesisat arasına bağlanan pompalara sıcak su hidroforu denir.

Güneş enerjisi sıcak su hidroforu yada mini hidrofor olarak da anılırlar. Güneş enerji pompaları, pompamatlar sıcak suda kullanıldıkları için sıcak suya dayanıklı olarak üretilirler.

Sıcak Su Hidrofor Pompası Modelleri

Sıcak su hidrofor pompası modelleri oldukça çeşitlidir. Küçük tek duşluk alanlardan büyük binaların sıcak suyunu basınçlandırabilecek kapasiteye kadar çeşitli pompamatlar mevcuttur. Pompamatlar otomatik olarak çalışırlar su kullanımı başladığında devreye girer, su kapatıldığında otomatik olarak dururlar. Pompamatlar otamatik ve manuel modu mevcuttur istenilen durumlarda manuel olarak da çalıştırılabilir.

Sıcak su hidroforu almak için tıklayın.

Çözümü işte bu kadar basit.

Güneş enerjisinden gelen sıcak suyun basıncını arttırabilmek için hidrofor temin etmeniz gerekmektedir. kampa.com.tr’den alacağınız tüm hidrofor çeşitleri kurulu bir halde gönderilmektedir. Alışveriş sonrası teknik destek ekibimizden alacağınız bilgilerle kolayca kurulumunu gerçekleştirebilir az akan su sorununundan kurtulabilirsiniz.

Hidrofor Nedir?

Hidroforlar su basıncının yetersiz geldiği yerlerde suyun basınçlandırılmasında kullanılan otomatik pompalardır. Evlerde, dairelerde, binalarda, villa, site ve yüksek binalarda şebeke suyunun basınçlandırılmasında yada depodan alınan suyun şebekeye basınçlı bir şekilde gönderilmesini sağlarlar.

En Uygun Hidrofor Fiyatları

Hidrofor fiyatları büyüklüklerine ve özelliklerine göre değişmektedir, ev tipi hidrofor fiyatları ve paket hidroforlara kadar en ucuz hidrofor fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

 • Ev tipi hidrofor pompa fiyatları %20 ile %30 oranında,
 • Bahçe hidroforu fiyatları %15 ile %35 arasında
 • kampa.com.tr’de 4 mevsim indirimlidir.

Hidrofor Kullanım Alanları ve Nerede Kullanılırlar ?

Hidroforlar, ev ve bahçelerde, müstakil evlerde, villalar gibi küçük alanlarda kullanıldığı gibi az ve çok katlı binalarda, apartmanlarda, okul, hastane, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi büyük yapılarda da kullanılırlar. Arzu basınç ve debiyi sürekli aynı oranda alabilmek ve konforlu su kullanımı için kullanılırlar. Hidroforun uzun ömürlü olması ve sorunsuz kaliteli su verebilmesi için kullanılacak alana göre basınç ve debi hesabının iyi yapılması gerekmektedir.

 • Küçük ve müstakil dairelerde; küçük ev tipi hidrofor,
 • Az katlı az dairelerde; ev tipi hidrofor,
 • Bahçe sulama işlemlerinde; bahçe sulama hidroforu,
 • Güneş enerjisi sıcak suyunu basınçlandırmada; sıcak su hidroforu,
 • Tekne, Karavanlar için özel üretilen Tekne, Yat, Karavan Hidroforu Pompası,
 • Apartman, hastahane, okul gibi büyük alanlar içinde Hidrofor Grupları, kullanılır.

Ev tipi Hidrofor Nedir?

Yer altından temin edilerek depolarda biriktirilen sular yada yüksek katlı binalarda şebeke suyunun basıncının yetersiz kaldığı durumlarda suyu basınçlandırmak için kullanılan hidrofora ev tipi hidrofor denir.. Bu hidroforlarla su basınçlandırılarak musluktan az yada kesik kesik akma sorunları yaşamazsınız. Hidrofor musluğu açtığınızda çalışır, kapattığınızda kapanır. Pompaları hidrofora çevrilmek için genleşme tankı yada hidromat kullanılır.

Please follow and like us:

Categories:

Yanıt yok

 1. Ömer dedi ki:

  Teşekkürler bu sorundan çok müzdariptim hem bilgilendik hemde tavsiyeniz üzerine aldığım üründen çok güzel verim aldım. Sıcak suyum şebeke suyuyla aynı basınca geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın