Sıcak yaz ayları için kendinizi, evinizi, bahçenizi hazırlarken kuyu bakımınızı yaptınız mı?

Genellikle kuyu bakımı pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu olsa da ihmal edilen bir rutin durumundadır. Oysa kuyu bakımı periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Neden Kuyu Bakımı Yaptırmalıyım?

Su kuyusu temizliği işlemi su kuyusunun ve içerisindeki ekipmanların ömrünü uzatır.
Kuyu içine giren su miktarını arttırır.
Su Kuyusu içindeki bakterileri temizler.
Kuyu cidarında bulunan oksitlenmiş maddeleri dışa atar.
Pompanın çektigi kum miktarını düşürür ve dalgıç pompanın fanlarında aşındırıcı etkiyi azaltarak dalgıç pompanın ömrünü uzatır.
Kuyu temizlik işlemi kuyuya fazla kum dolmasını engeller ve su kuyusu çökmesi olasılığını azaltır.
Kuyunun tabanında oluşan dolguyu temizler

Kuyu Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu işlem için başvurabileceğiniz kuyu temizleme firmaları bulunmaktadır. Eğer derin bir kuyunuz varsa sizde bu firmalara başvurabilirsiniz. Bursa Su Sondajı ve Kuyu İnkişafı Temizliği firmamız tarafından yapılabilmektedir.

Sahanızda yapılacak sondaj kuyu inkişafı(temizliği) yüksek basınçlı kompresör sistemi ile yapılır. Kuyu içerisinde var olan dalgıç pompa sistemi sökülür. Kuyunun net derinliğinin tespit edilmesi için kuyunun dip noktasında basma boruları indirilir, indirilen basma borusuna kompresör hava borusu bağlanır, kuyu temizlik işlemine hazır duruma getirilir. Hava basıncının verilmesiyle kuyu temizlik işlemine başlanır ve kuyudan temiz su gelene kadar işleme devam edilir.(1 saat ile 5 saat arası ortalama ) Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra basma boruları sökülür. Bakımları ve kontrolleri yapılan dalgıç pompa sistemi kuyuya indirilir.

www.kampa.com.tr olarak olarak uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri üzerinde hizmet veren uzman personellerimizden çağrı merkezimizi arayarak size en uygun ürünleri bulmak için arayabilir, teknik bilgi ve öneri alarabilirsiniz.

Bayisi olduğumuz Wilo, Sumak, Pedrollo, Leo gibi Türkiye’nin önde gelen markalarına www.kampa.com.tr den ulaşabilirsiniz.

Please follow and like us:

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Usta-Müşteri Platformuna Bakın