Solar Pompa: Güneş enerjili su pompalarıdır. Güneş enerjisi sistemiyle ve paneller sayesinde çalışır. Hem çevresel hem de sosyal açıdan uzak yerlerde su sağlamak için elektriğin ve şebeke hattının olmadığı yerlerde su sağlamak amaçlı güneş enerjisiyle çalışmaktadır. Bu pompalar esas olarak sulama ve su stoğunda kullanılır. Pompanın çalışması için güneş enerjisi gerekmektedir. Solar Pompa hem sıcak hem de soğuk su basabilir, pompanın varyasyonuna göre değişiklik gösterebilir. Solara özel entegrasyon üniteleri vardır, yani solara özel pompa yoktur. Aynı akımda entegre ürün vardır.
12 Volt olması sebebiyle tekne, yat, karavanlarda ve daha bir çok alanda akü yardımıyla yada güneş enerjisiyle çalışan pompalardır. Tekne ve karavan hidroforu, 24 Volt hidrofor gibi isimlerle anılmaktadır ve öyle bilinmektedir…
HİDROFOR VE POMPA ARASINDAKİ FARK NEDİR ? Pompalar sıvıya enerji veren makinelerdir. Sıvıları düşük basınçtan yüksek basınca taşımayı sağlayan cihazlardır. Özet olarak anlatacak olursam; Sıvıları taşımak için kullanılan mekanik aygıtlardır. Sıvıların iletiminde kullanılan pompalardır. Pompa genelde elektrik enerjisinin hidrolik enerjiye çevirerek sıvıyı mekanik güçle hareket ettiren bir makine çeşididir.
TARIMSAL SULAMA POMPASI NEDİR? NE İŞE YARAR ? KULLANIM ALANLARI NELERDİR ?
Keson kuyu nedir? Keson kuyu diğer kuyulara göre daha geniş, betonla güçlendirilmiş, zemini sağlamlaştırılmış kuyu türüdür. Genellikle su yataklarına yakın yerlere yapılırlar. Yapısı gereği sağlam oldukları için uzun vadeli ve devamlı temiz su ihtiyacını karşılayabilirler. Keson kuyular yüzey suyunu da toplamak için tercih edilebilirler. KESON KUYU POMPALARI İÇİN TIKLAYIN Keson kuyu pompası satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? -Kuyu çapı ne kadar? Kuyu çapı pompa seçerken boyut bilgileri sebebiyle önemlidir. Kuyu derinliği kaç metre? Kuyu derinliği pompa seçimi için gereklidir ihtiyaca göre motor büyüklüğü tercih edilir. Kaç metrede suya ulaşıyoruz? Pompanın seçiminde suya ulaştığı yer ve suyu çıkaracağı metre büyüklük seçiminde gereklidir. İhtiyaç duyulan su kaç m3? İhtiyaç duyulan su miktarı pompanın seçiminde boyut olarak gereklidir. Kuyunun zemini beton mu çamur […]
Sıcak su pompası sıcak bir suyu bir yerden başka bir yere taşımanın gerekli olduğu durumlarda kullanılan pompa türüdür. Sıcak su üreten sistemlerde suyu aktarmak veya basınçlı göndermek için kullanılır. Kaç tip sıcak su pompası vardır ? Sıcak su santrifüj pompalar Sıcak su preferikal pompalar Sıcak su jet pompalar Şeklinde 3 çeşit sıcak su pompası vardır. Normal pompalara göre farkları sıcak su ile çalıştıkları için yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir. Sıcak Su Transfer Pompalarının Özellikleri Nelerdir? Sıcak su preferikal pompalar 6 metreye kadar emiş yapabilen debisi az basıncı fazla olan pompalardır. Sıcak su santrifüj pompalar 6 metreye kadar emiş yapabilen debisi fazla basıncı düşün pompa türüdür. Sıcak su jet pompalar 9 metreye kadar emiş yapabilen orta-büyük çaplı projelerde kullanılan sıcak […]
Atık su ve kanalizasyon giderlerinin nasıl çalıştığını düşündünüz mü?
Kanalizasyonlarda yeterli bakım yapılmadığında tıkanmalar, kökü kokular, böcek ve bakteri oluşumu meydana gelecektir. Tıkanık bir kanalizasyonla kim uğraşmak ister ki? Hadi birlikte kanalizasyon temizliğinin faydalarına bakalım.
Düşünsenize işletmenizin sıhhi tesisatında bir problem varsa mutfak çalışanları ve müşteriler tarafından alacağınız tepkiler ne kadar da ürkütücü. Sıhhi tesisat krizini, lavabo tıkanıklarını önlemek için aşağıdaki 5 püf noktayı uygulamaya dikkat edin.
Nerede yaşarsanız yaşayın, bodrum ve evleriniz için tedbirli olmak zorundasınız. Sel baskınlarında meydana geldiğinde bodrumda bulunan eşyalar tehlikede demektir.